PROF. DR. N. REHA TANDOĞAN

Prof. Dr. N. Reha Tandoğan eklem cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir ortopedi ve travmatoloji uzmanıdır. Diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerinin artroskopik ve açık cerrahileri konusunda uluslararası deneyime sahiptir. Spor yaralanmaları, eklem koruyucu cerrahiler; primer ve revizyon diz, kalça ve omuz protezleri konularında çalışmaktadır. Ayrıca çocuk ve ergenlerdeki diz yaralanmaları konusunda uzmanlaşmıştır. Mesleki deneyimine buradan ulaşabilirsiniz.

Diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerinin artroskopik ve açık cerrahileri konusunda uluslararası deneyime sahiptir. Spor yaralanmaları, eklem koruyucu cerrahiler; primer ve revizyon diz, kalça ve omuz protezleri konularında çalışmaktadır. Ayrıca çocuk ve ergenlerdeki diz yaralanmaları konusunda uzmanlaşmıştır.

Her yıl eklem cerrahisini ilgilendiren konularda ulusal ve uluslararası toplantılarda onlarca davetli konferans vermekte, kadavra kursları ve eğitim toplantıları düzenlemekte, canlı cerrahi yayınları yapmaktadır. Bu etkinliklerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

European Society of Knee Surgery, Sports Traumatology & Arthroscopy’nin (Avrupa Diz Cerrahisi, Spor Travmatolojisi ve Artroskopi Derneği) diz protezleri ve eklem koruyucu cerrahi konusunda uzmanlaşan European Knee Associates alt kurulunun 2015 yılından beri yönetim kurulu üyesidir ve halen başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. 2022-24 döneminde başkanlığını devralacaktır.

European Federation of National Associations of Orthopedics & Traumatology (EFORT) (Avrupa Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Dernekleri Federasyonu) ulusal delegesidir ve 2021-2022 Nominating Committe üyesidir.

Rejeneratif ortopedi ve ortobiyolojikler konusunda çalışmalar yapan Global Regenerative Academy yönetim kurulu üyesidir.

Ortopedi alanındaki dergiler sıralamasında ilk 10’da yer alan Knee Surgery, Sports Traumatology Arthroscopy dergisinin yardımcı editörüdür. 2015 ve 2016 yıllarında davetli editör olarak iki sayı çıkartmıştır.

Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği'nde (TUSYAD) yönetim kurulu üyeliği ve kongre başkanlığı yapmıştır. Halen Artroplasti Kurulu başkanıdır.

Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği (KEKCD) kurucu üyesidir ve başkanlığını yapmıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneğinin (TOTBİD) aktif üyesidir ve Spor Travmatolojisi Şubesi başkanlığını yürütmüştür. TOTBİD dergisinin kurucu editörüdür.

International Society of Arthroscopy Knee Surgery and Orthopedic Sports Medicine (ISAKOS) derneğinin 25 yıldan fazla üyesidir ve bu derneğin Linvatec ödülünü kazanmıştır.

Spor yaralanmaları, açık ve artroskopik eklem cerrahisi ve eklem protezleri konularında 1’i İngilizce, 11 kitabı vardır. 72 ulusal ve 76 uluslararası bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Bu çalışmalara 2350’den fazla uluslararası bilimsel atıf yapılmıştır.
Prof. Dr. N. Reha Tandoğan