PROF. DR. N. REHA TANDOĞAN

Prof. Dr. N. Reha Tandoğan eklem cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir ortopedi ve travmatoloji uzmanıdır. Diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerinin artroskopik ve açık cerrahileri konusunda uluslararası deneyime sahiptir. Spor yaralanmaları, eklem koruyucu cerrahiler; primer ve revizyon diz, kalça ve omuz protezleri konularında çalışmaktadır. Ayrıca çocuk ve ergenlerdeki diz yaralanmaları konusunda uzmanlaşmıştır. Mesleki deneyimine buradan ulaşabilirsiniz.

Diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerinin artroskopik ve açık cerrahileri konusunda uluslararası deneyime sahiptir. Spor yaralanmaları, eklem koruyucu cerrahiler; primer ve revizyon diz, kalça ve omuz protezleri konularında çalışmaktadır. Ayrıca çocuk ve ergenlerdeki diz yaralanmaları konusunda uzmanlaşmıştır.

Her yıl eklem cerrahisini ilgilendiren konularda ulusal ve uluslararası toplantılarda onlarca davetli konferans vermekte, kadavra kursları ve eğitim toplantıları düzenlemekte, canlı cerrahi yayınları yapmaktadır. Bu etkinliklerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

European Society of Knee Surgery, Sports Traumatology & Arthroscopy’nin (Avrupa Diz Cerrahisi, Spor Travmatolojisi ve Artroskopi Derneği) diz protezleri ve eklem koruyucu cerrahi konusunda uzmanlaşan European Knee Associates alt kurulunun 2015 yılından beri yönetim kurulu üyesidir ve 2022-2024 dönemi başkanlık görevini devralmıştır.

European Federation of National Associations of Orthopedics & Traumatology (EFORT) (Avrupa Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Dernekleri Federasyonu) ulusal delegesidir ve 2021-2022 Nominating Committe üyesidir.

Dr. Tandoğan, halen ortobiyolojikler ve rejeneratif tedaviler ile ilgilenen uluslararası bir kuruluş olan Regenerative Medicine Orthopedic Society (RMOS) yönetim kurulu üyesidir.

Ortopedi alanındaki dergiler sıralamasında ilk 10’da yer alan Knee Surgery, Sports Traumatology Arthroscopy dergisinin yardımcı editörüdür. 2015 ve 2016 yıllarında davetli editör olarak iki sayı çıkartmıştır.

Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği'nde (TUSYAD) yönetim kurulu üyeliği ve kongre başkanlığı yapmıştır.

Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği (KEKCD) kurucu üyesidir ve başkanlığını yapmıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneğinin (TOTBİD) aktif üyesidir ve Spor Travmatolojisi Şubesi başkanlığını yürütmüştür. TOTBİD dergisinin kurucu editörüdür.

International Society of Arthroscopy Knee Surgery and Orthopedic Sports Medicine (ISAKOS) derneğinin 25 yıldan fazla üyesidir ve bu derneğin Linvatec ödülünü kazanmıştır.

Diz cerrahisi ve spor yaralanmaları konusunda 1 tanesi İngilizce, 11 kitabın yazarıdır. Ortopedi ve Travmatoloji alanında yayınlanmış uluslararası 87, ulusal 76 tane bilimsel makalesi vardır. Bu makalelere 3180’nin üzerinde uluslararası atıf yapılmıştır (h-indeksi 30).
Prof. Dr. N. Reha Tandoğan